УЗД серця
Метод дослідження внутрішніх органів за допомогою ультразвуку вже нікого не лякає, так як заслужив свою популярність завдяки інформативності, неінвазивності і безпеки, а також безболісності проведення. Застосовується в різних областях медицини, в тому числі в кардіології. УЗД серця (Харків) або ехокардіографія дозволяє виявити аномалії розвитку клапанів, функціональні і морфологічні зміни серця і судин.
УЗД СЕРЦЯ І СУДИН ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ В ХАРКОВІ (САЛТІВКА)
УЗД серця і судин проводять пацієнтам різної вікової категорії: новонародженим дітям, дітям молодшого і середнього віку, вагітним жінкам, молодим людям і людям похилого віку. На жаль, порушення в роботі серцево-судинної системи діагностуються у всіх групах.
УЗД серця дитині (Харків) – одна з послуг нашого медичного центру на Салтівці.
Такий метод дослідження серця проводиться в будь-який зручний для пацієнта час і не вимагає спеціальної підготовки. Перед проведенням процедури на тіло пацієнта наноситься гель, який легко видаляється серветкою по закінченню. Дослідження серця (УЗД) можна проводити кілька разів поспіль, так як відсутній фактор отримання променевого навантаження. Якщо Ви йдете на УЗД, захопіть свої попередні результати дослідження. Так лікар УЗ-діагностики зможе поспостерігати динаміку розвитку хвороби або процес Вашого одужання.
Для діагностики в нашому медцентрі використовується передове обладнання експертного класу – апарат УЗД Siemens Acuson S2000, доповнений спеціальним програмним забезпеченням – функцією УЗД з еластографією.
ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ УЗД СЕРЦЯ АБО ЕХО КГ
Не варто чекати прояву невідкладного стану. При недоброму самопочутті, зверніться до лікаря-кардіолога і пройіть УЗД серця і судин. Чим раніше виявиться патологія, тим більше шансів провести ефективне лікування, а іноді і зберегти життя.
Якомога швидше пройдіть УЗ-дослідження, якщо Ви спостерігаєте у себе такі симптоми:
- періодичні або часті болі в серці або руці;
- відчуття тяжкості або паління в області серця;
- підвищення артеріального тиску;
- порушення ритму: аритмія, тахікардія;
- задишка;
- оніміння кінцівок;
- ознаки серцевої недостатності;
- перенесений інфаркт міокарда (з метою спостереження за станом хворого);
- якщо Ви знаєте про наявність у себе хвороби серця.
Для проходження такого дослідження не обов’язкова наявність напрямку. Досить Вашого бажання і свідомості. Однак, якщо лікар рекомендує пройти таке обстеження – не варто відкладати. Запишіться на прийом.
ПРО ЩО ГОВОРЯТЬ ДАНІ УЗД СЕРЦЯ?
У процесі дослідження серця за допомогою УЗД лікар визначає морфологію (будова) серця: розміри органа, обсяг порожнин серця, товщину стінок, стан клапанів, наявність або відсутність тромбів, рубців на тканинах. Звертається увага на визначення параметрів серця, частоту ударів і інше.
При цьому оцінюється загальний стан міокарда і перикарда, будова мітрального клапана, стан великих судин і клапанних структур, розміри і товщину стінок шлуночків, передсердь, діаметр аорти, фракції викиду. Після проведення УЗД серця в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ доктор становить спеціальний протокол обстеження. Він дозволяє виявити патології або аномалії в будові серцевого м’яза, оцінити функціонування серцево-судинної системи, відхилення від норми. Це в свою чергу визначає наявність або відсутність кардіологічних проблем у пацієнта і сприяє постановці діагнозу з подальшим призначенням лікування.
Виявляються такі хвороби при УЗД в Харкові:
- ішемічна хвороба;
- інфаркт міокарда або передінфарктний стан;
- артеріальна гіпертонія і гіпотонія;
- вроджені та набуті вади серця;
- серцева недостатність;
- порушення ритму;
- ревматизм;
- міокардит, перикардит, кардіоміопатія;
- вегето-судинна дистонія.
РОЗШИФРОВКА УЗД СЕРЦЯ
Протокол обстеження серцево-судинної системи містить скорочення, зрозумілі лікарям. Тому людині, яка не має спеціальної медичної освіти, складно розібратися в цій масі інформації та множинних пунктах. Однак оцінити норму може кожен. Наведемо нормальні показники.
Розшифровка УЗД серця (скорочення показників, наведених в протоколі)
- Маса міокарда лівого шлуночка (ММЛЖ): 95-183 г;
- Індекс маси міокарда лівого шлуночка (ІММЛШ): 71-94 г / м2;
- Звичайно-діастолічний об’єм лівого шлуночка (КДО): 112 ± 27 (65-193) мл;
- Звичайно-діастолічний розмір (КДР): 4,6 – 5,7 см;
- Кінцевий систолічний розмір (КСР): 3,1 – 4,3 см;
- Товщина стінки в діастолу: 1,1 см
- Довга вісь (ДО);
- Коротка вісь (КО);
- Аорта (АТ): 2.1 – 4.1;
- Аортальний клапан (АК): 1.5 – 2.6;
- Ліве передсердя (ЛП): 1.9 – 4.0;
- Праве передсердя (ПР); 2.7 – 4.5;
- Товщина міокарда міжшлуночкової перегородки діастолгіческое (ТММЖПд): 0.4 – 0.7;
- Товщина міокарда міжшлуночкової перегородки сістологіческое (ТММЖПс): 0.3 – 0.6;
- Фракція викиду (ФВ): 55-60%;
- Мітральний клапан (МК);
- Рух міокарда (ДМ);
- Легенева артерія (ЛА): 0.75;
- Ударний об’єм (УО) – кількість об’єму крові, яка викидається лівим шлуночком за одне скорочення: 60-100 мл.
- Діастолічний розмір (ДР): 0,95-2,05 см;
- Товщина стінки (діастолічна): 0,75-1,1 см.
Не забувайте про те, що у чоловіків і жінок норми дещо відрізняються. Теж стосується і дітей. Тому, довіртеся лікарю. Тільки він може оцінити адекватність даних показань, а відповідно і роботу серцевого м’яза. Залежно від мети обстеження, стану здоров’я людини, віку і статі хворого показники можуть змінюватися. Після цього у заключенні описується точний або передбачуваний діагноз пацієнта. Далі лікар-кардіолог оцінює результати, повністю розшифровуючи отримані результати. Самостійне вивчення показників глобально не розкаже про функціональний стан організму, зате досвідчений лікар відповість на всі запитання і грамотно розшифрує всі показники.
Лікарі рекомендують проводити дослідження серця і судин один або два рази на рік. Це робиться з метою профілактики захворювань серцево-судинної системи або ж, що частіше, при прояві нездужань, в процесі лікування для контролю ефективності. І пам’ятайте, своєчасна діагностика дозволяє почати лікування на ранніх стадіях розвитку захворювань, зробити його ефективним і прожити людині довге і повноцінне життя.