УЗД підшлункової залози
Підшлункова залоза – орган, який грає важливу роль в процесах травлення і обміну речовин людського організму.
Ферменти, що синтезуються залозою безпосередньо в просвіт дванадцятипалої кишки, здатні розщеплювати білки, жири і вуглеводи. А гормони даної залози (інсулін, глюкагон), що надходять в кров, контролюють вуглеводний обмін.
Відхилення в роботі підшлункової залози призводять до порушень розщеплення і засвоєння їжі, можуть викликати розвиток важких захворювань, значно погіршують якість життя людини.
При будь-яких підозрах на порушення з боку підшлункової залози, найбільш інформативним і доступним методом діагностики є ультразвукове дослідження.
Для діагностики в нашому медцентрі використовується передове обладнання експертного класу – апарат УЗД Siemens Acuson S2000, доповнений спеціальним програмним забезпеченням – функцією УЗД з еластографією.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ УЗД ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
Як правило, УЗД підшлункової залози (Харків) проводять при комплексному дослідженні органів черевної порожнини. Показаннями для проведення даної процедури можуть послужити наступні ознаки:
- регулярно повторювані болі в області лівого підребер’я;
- відчуття важкості після кожного прийому їжі;
- здуття живота;
- порушення стулу (часті запори, що чергуються з діареєю);
- жовтий відтінок шкірних і слизових покривів;
- цукровий діабет;
- раніше виявлені зміни шлунка, дванадцятипалої кишки в ході рентгенологічного, гастроскопіческого досліджень.
ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ УЗД ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ (ХАРКІВ)
Підшлункова залоза розташована за очеревиною і перебуває в тісному контакті зі шлунком, дванадцятипалої кишкою, тонким і товстим кишечником. Повітря, що знаходиться в цих органах може істотно ускладнити візуалізацію підшлункової залози. Тому дане обстеження рекомендують проводити натщесерце через 12 годин після останнього прийому їжі.
Дослідження проводять в положенні лежачи на глибокому вдиху при затримці дихання. Тривалість процедури – близько 10 – 15 хвилин.
НА ЩО ЗВЕРТАЮТЬ УВАГУ В ХОДІ УЗД ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ?
Підшлункова залоза – досить великий орган і складається з трьох відділів: головки, шийки і хвоста. Головка є найбільш широкою і товстою частиною органу. Від головки до хвоста відбувається звуження підшлункової залози.
Під час УЗД підшлункової залози (Харків) лікар звертає увагу на розмір органу, його будову, контури, структуру, ехогенність, проглядаються нижня порожниста вена, верхня брижова вена і артерія, селезінкова вена, черевний стовбур. При підозрі на панкреатит і пухлини головки підшлункової важливе діагностичне значення мають зміни протоки підшлункової залози (Вірсунгові протоки).
Ультразвукова діагностика підшлункової залози (Харків) дозволяє виявити: ознаки гострого панкреатиту, доброякісні новоутворення (інсуліноми, гастриноми, ліпоми, фіброми, нейрофіброми, гемангіоми, невриноми, аденоми), рак підшлункової.
Захворювання підшлункової залози серйозно впливають на стан органів, що знаходяться в безпосередній близькості до неї. Збільшення залози при панкреатиті може привести до здавлення сусідніх органів і вен, що істотно впливає на їх діяльність. Дуже часто виявлені зміни в структурі підшлункової є наслідком виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, інтоксикації організму, цукрового діабетаі інших захворювань. У цьому випадку зміни в підшлунковій залозі дають допоміжну інформацію про основних захворюваннях.
ЗРОБИТИ УЗД ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ В ХАРКОВІ (САЛТІВКА)
Не турбуйтеся даремно, якщо у вас погіршився стан здоров’я, і ви виявили у себе симптоми, які свідчать про захворювання підшлункової залози. В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» (Харків) ви зможете отримати всі необхідні консультації фахівців і пройти повний комплекс досліджень, включаючи УЗД підшлункової залози (Харків). Наявність сучасної апаратури дозволяє провести максимально точну оцінку стану органу, візуалізувати його в різних проекціях, виявити наявність і стадію захворювання. Після здачі потрібних аналізів і отриманих результатів обстеження, ви зможете отримати таке важливе своєчасне і ефективне лікування.