Нефрологія
Нефрологія – галузь медицини, що займається вивченням функцій нирок, діагностикою, лікуванням і профілактикою їх захворювань. Нефрологія дуже тісно пов’язана з урологією, яка також займається захворюваннями сечовидільної системи та нирок зокрема. Але при цьому існують кардинальні відмінності. Нефрологія суто терапевтична вузьконаправлена спеціалізація, в той час як урологія має на увазі хірургічні методи лікування, і займається більш широким спектром патологій сечовидільної системи.
ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКІ ЛІКУЄ НЕФРОЛОГ:
- пієлонефрит;
- гломерулонефрит;
- полікістоз нирок;
- сечокам’яна хвороба;
- різні аномалії розвитку сечовидільної системи;
- нефропатії;
- ниркова недостатність.
До лікаря-нефролога найчастіше нас направляє терапевт або уролог, виходячи з результатів аналізів і наявності певних скарг. Причиною для цього можуть послужити наступні відхилення:
- зміна аналізу сечі (наявність білка, лейкоцитів, еритроцитів, бактерій та ін.);
- порушення сечовипускання (ускладнене, часте або рідке сечовипускання, нетримання сечі, болючість при сечовипусканні);
- зміна аналізу крові (підвищення рівня сечовини, креатиніну);
- підвищення артеріального тиску;
- болю в області попереку;
- набряки кінцівок, обличчя.
Багато патології нирок можуть бути спровоковані раніше перенесеними або супутніми захворюваннями, такими як запальні захворювання дихальних шляхів, сечостатевої системи, артрити, артрози, подагра, цукровий діабет. Також причинами розвитку відхилень можуть стати: прийом сильнодіючих лікарських препаратів, алкогольна, наркотична залежність, неправильне харчування з вживанням великої кількості солі, копченостей, спадкова схильність. Нирки в нашому організмі виконують важливу функцію по його очищенню, фільтрації, виведенню продуктів життєдіяльності і перешкоджають накопиченню зайвої рідини. Захворювання нирок можуть призвести до інтоксикації всього організму, що є величезним ризиком для життя.
В лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ведуть прийом уважні лікарі – нефрологи, завданням яких є постановка точного діагнозу і призначення адекватного лікування.
На прийомі у нефролога, фахівець проведе огляд, промацає нирки, після ретельного вивчення скарг, раніше перенесених захворювань, спадкових схильностей, наявних аналізів може призначити додаткові дослідження, підібрані відповідно до кожного індивідуальному випадку. Це можуть бути: біохімічні аналізи крові, сечі, УЗД нирок, рентгенологічне дослідження, комп’ютерна томографія нирок і ін.
Після постановки достовірного діагнозу призначається лікування, невід’ємною частиною якого є спеціально підібрана дієта.
Здоровий спосіб життя, правильне харчування, уважне ставлення до свого організму, регулярні профілактичні огляди дозволять запобігти і істотно знизити ризик виникнення захворювань сечовидільної системи.