Масаж
Масаж – це, мабуть, один з найприємніших способів лікування організму.
Масаж є комплексом прийомів механічного, рефлекторного і біоенергетичного впливу, що надаються на поверхню тіла людини у вигляді розтирань, тиску, вібрацій, що проводяться вручну або за допомогою спеціалізованих інструментів і апаратури.
Впливаючи на шкіру масажними рухами, існує можливість впливати на всі її шари, органи, системи органів, прилеглі до зони массажіруемого ділянки, і навіть на нервову систему людини. Ефект фізіологічного впливу масажу широкий і різноманітний:
- покращує кровопостачання в масажній зоні і прилеглих до неї внутрішніх органах, усуває венозний застій;
- прискорює відтік лімфи;
- підсилює обмін речовин;
- покращує тонус і еластичність м’язів, підвищує їх силу, працездатність, зменшує гіпотрофію;
- зміцнює сумочно-зв’язковий апарат суглобів, збільшує їх рухливість і еластичність, сприяє швидкому розсмоктуванню патологічних відкладень в періартікулярних тканинах;
- покращує секреторну функцію сальних залоз, сприяючи їх очищенню;
- покращує живлення шкіри, роблячи її гладкою, пружною і бархатистою, значно підвищуючи її опірність до впливів зовнішнього середовища;
- позитивно впливає на нервову систему: послаблює болі, посилює і оживляє втрачені рефлекси, чинить розслаблюючий ефект.
У зв’язку з таким широким спектром впливу масажу на організм людини, він успішно використовується в різних областях медицини. Застосовується в комплексній терапії для профілактики і лікування захворювань серцево-судинної системи, органів дихання (пневмонія, бронхіт), травм і хвороб опорно-рухового апарату (артрит, радикуліт, остеохондроз, розтягування м’язів, зв’язок, сухожиль, переломи), захворювань нервової системи ( невралгії, параліч, головні болі), травної системи (гастрит, порушення моторної функції кишечника). Також широко використовується в косметології для вирішення проблем в’ялої, пористої шкіри обличчя, шкіри зі зниженим тонусом, при наявності порушень функції сальних залоз, для профілактики випадіння волосся та ін. Процедури масажу в комплексі з фізичними навантаженнями ефективні при боротьбі з целюлітом.
Результативність масажу досягається за рахунок застосування різних методик, зміни тривалості, інтенсивності процедури.
Правильно проведена процедура масажу викликає відчуття приємного тепла у всьому тілі, підвищує загальний тонус і самопочуття. Але навіть така приємна процедура має свої дозування, протипоказання і при зловживанні масажем або при його неправильному застосуванні може з’явитися відчуття слабкості і розбитості.
Досвідчені масажисти центру ЦМЕІ будуть раді допомогти повернути вам здоров’я, красу і молодість, стати стрункими і підтягнутими.