Колоноскопія
Колоноскопія відноситься до розряду «страшних» процедур серед пацієнтів. Але! Подібна діагностика надає фахівцеві важливу інформацію про стан товстого кишківника. До того ж зараз пройти подібне обстеження можна максимально комфортно, без неприємних відчуттів.
Колоноскопія. Що це?
Колоноскопія – це сучасне інструментальне дослідження внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою оптичного приладу. Колоноскопія є сучасним та точним методом діагностики, який дозволяє виявити доброякісні/злоякісні новоутворення прямої та ободової кишки, неспецифічні запальні захворювання (виразковий коліт, хвороба Крона), вроджені аномалії розвитку товстої кишки, а також оцінити тонус кишечника та здатність до скорочення.
Рання діагностика та профілактика дозволяють уникнути розвитку серйозних захворювань (у тому числі і онкології).
Показання щодо колоноскопії. Коли призначається діагностика?
- наявність у калі гною, слизу та домішки крові;
- хронічні проноси та запори;
- біль у животі під час товстої кишки, здуття живота;
- субфебрилітет (підвищення температури протягом тривалого періоду) неясної етіології;
- схуднення без об’єктивних причин;
- анемія неясної етіології;
- відчуття стороннього тіла у прямій кишці;
- доброякісні та злоякісні новоутворення товстої кишки, діагностовані при інших дослідженнях (КТ, МРТ та ін.);
- оцінка ефективності консервативного чи хірургічного лікування
- проведення скринінгу на рак товстої кишки.
Чи обов’язково робити колоноскопію?
Це питання часто виникає у пацієнтів. Хочемо звернути Вашу увагу, що якщо лікар призначив Вам колоноскопію, це означає, що для неї є серйозні підстави. Часто саме це дослідження допомагає виявити перші ознаки дуже серйозних захворювань прямої кишки, а отже, своєчасно вжити відповідних заходів щодо їх лікування.
Колоноскопія. Чи потрібна попередня підготовка?
За 2-3 дні до процедури рекомендується дотримуватися дієти з повною відсутністю клітковини, оскільки вона не перетравлюється і залишається в кишці. Основна мета дієти – дати час кишці позбутися неперетравлених фрагментів, що закривають огляд.
У день напередодні дослідження бажано вживати лише прозору безбарвну рідину без м’якоті: вода, сік, зелений чай, бульйон.
Де виконати колоноскопію у Харкові?
У медичному центрі ЦМЕІ на Салтівці Ви можете виконати таку діагностичну процедуру, як колоноскопія. Діагностика проводиться за допомогою сучасного апарату – ендоскопа Olympus з м’яким наконечником, завдяки чому процедура проходить максимально безболісно та комфортно. Слідкуйте за своїм здоров’ям та не ігноруйте призначення фахівця!